Indian Wells 22 reportáž

20.3. 2022 ČTA INDIAN WELLS 1000 SPORTCENTRUM Radlice

Na turnaji se tentokrát ukázalo 10 tenistů, kteří se poprali o úžasnou skleněnou trofej z Indian Wells. Byli rozřazeni do 2 skupin po 5 kde se bojovalo o postup do pavouka.

Už první zápas ukazall, že se zde svede opravdu velkolepá bitva a první místo, protože trval víc než hodinu a nakonec zvítězil s výsledkem 5:4 Daniel Roháček nad Simonou Cettlovou.

Viktor Sork ovládl skupinu A a bez jediné prohry a posunul se tak přímo do semifinále.  Do čtvrtfinále se probojovali i Daniel Roháček, umístěný na 2. místě, a Simona Cettlová, umístěná na 3. místě.

Skupině B zase dominoval Ladislav Raichl, který také neprohrál ani jeden match a tím si zasloužil svoje místo přímo ve semifinále. Ke čtvrtfinalistům ze skupiny A se připojil Adam Borovka na 2. místě a David Jirásek na 3. místě.

Ve čtvrtfinále se odehrál mezi Danielem Roháčkem a Davidem Jiráskem opravdu napínavý zápas. Ze začátku se zápas vyvíjel ve prospěch Daniela Roháčka a vypadalo, že i vyhraje, to ale David Jirásek nemohl dopustit, a tak sebral všechny síly a nakonec vyhrál s výsledkem 7:5. Dále s postoupil i Adam Borovka, který porazil Simonu Cettlovou 6:3 a dostal se tak do semifinále.

Ve semifinále David Jirásek znovu svedl tvrdý boj o postup, avšak zde ho nakonec zastavil Ladislav Raichl a s konečným výsledkem 7:5 šel do finále. 2. semifinále vyhrál Viktor Sork nad Adamem Borovkou s výsledkem 6:3. A tak se ve finále utkali vítězové obou skupin a utkali se o trofej a 1000 bodů. Trofej si odnesl Ladislav Raichl s vítězstvím 6:4

Ve finále útěchy se utkal Peter Mahút s Viktorem Lukášem. Cenu útěchy vyhrál s výsledkem 6:4 Peter Mahút.

Děkuji všem tenistům, kteří se zúčastnili a odehráli krásné zápasy. Dále doufám, že se uvidíme i na dalších turnajích.