Reportáž Řím 2022

15.5. 2022 ČTA ŘÍM 1000 Admira

Psal se krásný květnový den a tohoto dne se jako každý rok konal turnaj ČTA Řím 1000. Při této příležitosti se na tenisových kurtech v Admiře sešlo 7 tenistů, kteří se následně utkali v zápasech, za účelem vybojovat trofej a 1000 bodů do žebříčku.

Hrálo se ve dvou skupinách. Skupina A se skládala ze 4 hráčů a skupina B ze 3.

Ze skupiny A postupovali 2 tenisté a tyto 2 místa obsadil Marek Dlask, jenž nebyl poražen ve skupině ani jednou, a druhým postupujícím po zápase se Simonou Cettlovou, kterou poslal do útěchy společně se Zbyškem Koubským do útěchy, se stal Daniel Roháček.

Skupinu B se ztrátou 2 gamů vyhrál David Jirman a společně s Adamem Borovkou postoupili dále, zatímco Lukáš Veselý byl odstrčen do útěchy.

A tak se o vítěze útěchy utkal Zbyšek Koubský, Lukáš Veselý a Simona Cettlová. Zde se nejvíce předvedl Lukáš Veselý a odvezl jsi trofej za vítěze útěchy.

1. Semifinále proběhlo mezi Adamem Borovkou a Markem Dlaskem. S výhrou 6 : 3 si svůj lístek do finále získal Marek Dlask a Adama Borovku tím odsoudil k souboji o 3. místo.

2. Semifinále mezi Davidem Jirmanem a Danielem Roháčkem skončilo výsledkem  6 : 4. A tak Daniel Roháček šel přímo za Adamem Borovkou a skončil v zápase o 3. místo.

Trofej za 3. místo si s výhrou 6 : 2  Pro sebe získal Adam Borovka  a Daniela Roháčka nechal s memberskou medailí na 4. místě.

Ve Finále Dlask : Jirman si pro vítězný pohár a 1000 bodů ukořistil s výsledkem 6 : 2 David Jirman.

Gratuluji a děkuji všem zúčastněným a doufám, že se budeme moci vidět a na dalších turnajích.