Reportáž SAO PAULO

SAO PAULO 250 – Rudná 24.02. 2023

Tento rok se Sao Paulo 250 netradičně v pátek ve večerních hodinách. A přesto žádný ze 7 tenistů nelenil a vydal se na boj pro unikátní trofej. Opět panovala jak přátelská atmosféra, ale chtíč, vyhrát si body a cenu pro sebe, to v žádném případě nesnížilo.

Ve skupinách byly zápasy na pohled relativně jednoznačné, ale nedalo by se říci, že by to někdo jen tak vzdal. Avšak postoupit mohli jen někteří. Do útěchy se dostali Zbyšek Koubský, Blanka Bílková a Vojtěch Tošovský. Zde se utkali o trofej útěchy, kterou nakonec vyhrála Blanka Bílková a dále se připravovala na mixy hned další den.

V semifinále to začalo být daleko více vyhrocené. Kde 1. finalista se dostal dále po zápasu 7:5 a to byl Viktor Lukáš. 2. finalista neměl takové potíže. Byl to David Jirman s výhrou 6:1.

Zde už šlo o poháry. Zápas o 3. místo byl nejdelším z celého turnaje, kde se Petr Čermák a Michal Horálek prali o pohár velice dlouho. Nakonec vítězným byl Michal Horálek 7:5.

Finále skončilo tím, že si trofej už podruhé domů odvezl David Jirman s výhrou 6:3.

A takto skončil večerní turnaj Sao Paulo 250. velké Díky tenistům, kteří se dostavili a doufáme, že se uvidíme i na příštích turnajích.