REPORTÁŽ US OPEN 2022

4. 9. 2022 US OPEN Radlice

Dnešní turnaj se sešel v hojném počtu a to celkem 10 tenistů. Hrálo se ve 2 skupinách po 5.

Sestava byla opravdu nabitá, protože se zde ukázali tenisti z čela žebříčku jako například David Mata, Finn Mecklenbrauck nebo Ladislav Raichl. Až do samotného konce nebylo jasné, kdo si odnese pohár z US OPEN.

Skupinu A jasně vyhrál Finn Mecklenbrauck, když v posledním zápase skupiny vyhrál nad Davidem Matou 5 : 1 a odsunul ho tak na 2. místo skupiny A. Společně s nimi postoupil do hlavního pavouka Lukáš Veselý, který tím odsoudil Adama Borovku a Simonu Cettlovou do útěchy.

Ve skupině B si vedl nejlépe Ladislav Raichl a probojoval se přímo do semifinále. O 2. místo se prali Maurizio Pucci a David Jirásek. Nakonec z tohoto souboje vyšel vítězně Maurizio Pucci a Davida Jiráska tak nechal na 3. místě. Do útěchy tak poslali Petra Čermáka a Lukáše Veselého.

V útěše se přes semifinále probojovali oba tenisté ze skupiny A, a tak se dnes potkali na kurtu už po druhé. Ale cenu za útěchu si odvezl Adam Borovka.

Ve čtvrtfinále se zápasilo úctyhodně, ale vítězně skončili, a tím se probojovali do semifinále, David Mata a Maurizio Pucci. Obě semifinále trvaly opravdu dlouho, nikdo z tenistů už v tomto okamžiku nechtěl prohrát, věděli že 2 tenisté musí skončit na 3. místě, a proto všichni zápasili až do hořkého či sladkého konce pro možnost se dostat do finále a tím získat možnost si odnést výhru a trofej domů. Nakonec se blíže k trofeji dostali David Mata a Maurizio Pucci. Oba tenisté sebrali poslední zbytky sil, aby se utkali ve finále. David nakonec v sobě sil našel více a s výsledkem 6 : 2 získal trofej US OPEN.

Gratulace všem tenistům za jejich úspěchy na dnešním turnaji a krásné zápasy. Doufám, že se uvidíme i na příštích turnajích 🙂